CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ DOBRY OŚRODEK SZKOLENIA?

Cena

Ośrodki w całej Polsce prześcigają się w cenach, stąd tak ogromna rozbieżność w kwestii finansowej kursu. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze z niską ceną idzie wysoka jakość usług i uczciwość wobec osób szkolonych. Często też zdarzają się koszty ukryte, na przykład za materiały szkoleniowe, egzaminy wewnętrzne itd., co sumując daje nam całkiem niezłą sumkę. Bywa tak że o tych dodatkowych wydatkach dowiadujemy się później, już w trakcie szkolenia, więc zachęceni ceną 900 zł za kurs później przeżywamy głębokie rozczarowanie.

Czas trwania kursu

Przeciętnie cały kurs na prawo jazdy kategorii B powinien trwać przynajmniej miesiąc, aby osoba, która wcześniej nie miała kontaktu z prowadzeniem samochodu mogła tą wiedzę przyswoić spokojnie, dokładnie i trwale. W końcu prawo jazdy będziesz miał prawdopodobnie do końca życia, warto więc zatem się do tego przyłożyć. Jeżeli ośrodek proponuje Ci kurs w dwa tygodnie powinieneś rozważyć czy dasz radę pokonać tyle godzin zajęć codziennie.

Lokalizacja

Zwróć uwagę na system pracy w ośrodku, do którego planujesz zapisać się na szkolenie. Czy godziny otwarcia biura i odbywania się zajęć teoretycznych nie wpłyną na Twoje zobowiązania prywatne, czy nie będziesz musiał zwalniać się z lekcji lub pracy. Czy ośrodek jest w stanie zaproponować Ci dogodne dla Ciebie formy szkolenia oraz czy pracownicy odnoszą się do Ciebie jasno i zrozumiale


Infrastruktura

Sala wykładowa w ośrodku szkoleniowym powinna być duża, jasna. Każdy kurant powinien mieć zapewnione komfortowe miejsce, aby móc w pełni uczestniczyć w zajęciach. Plac manewrowy powinien być wyłączony z ruchu pojazdów i mieć nawierzchnię płaską (bez dołków i ubytków). Zwróć uwagę czy będziesz tam mógł swobodnie wykonywać zadania egzaminacyjne obowiązkowe na egzaminie państwowym.

Uczciwość

Podczas rozmowy z pracownikami ośrodka dowiedz się w jaki sposób rozliczane są godziny zajęć praktycznych. Dowiedz się informacji o instruktorach, ich doświadczeniu i pasji.

 

Bądź świadomy swoich praw do uczciwego i rzetelnego kształcenia.

KONTAKT

Ośrodek Szkolenia Kierowców "LUZZ"

ul. Topolowa 4 lok. 10
05-300 Mińsk Mazowiecki

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10.00-18.00