NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Co trzeba zrobić aby zapisać się na kurs? Co to jest PKK?

Aby rozpocząć kurs w dowolnym ośrodku szkolenia kierowców należy wyrobić dokument nazwany Profilem Kandydata na Kierowcę. Jest to ciąg liczb wydawany przez Wydział Komunikacji właściwy ze względu na miejsce zameldowania. W Mińsku Maz. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego znajduje się przy ul. Kościuszki 3 (vis a vis dużego parkingu). Aby otrzymać ten dokument musimy złożyć: wniosek (do pobrania w biurze ośrodka lub Starostwie), 1 fotografię do Prawa Jazdy, badania lekarskie, okazać dowód lub paszport (w przypadku braku: zaświadczenie o zameldowaniu pobranego z odpowiedniego Urzędu Miasta lub Gminy) oraz zaświadczenie/zgodę rodziców (do pobrania w ośrodku).

 

Ile kosztują badania lekarskie?

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 lipca 2014 r. badanie lekarskie to koszt 200 zł. Orzeczenie wydawane jest na daną grupę kategorii. W naszym przypadku jest to: A,A1, B,B1, T, B+E, oznacza to, że jeśli w przyszłości zdecydujemy się na kurs na kat. A nie musimy ponownie wydawać pieniędzy na badanie.

 

Ile trzeba mieć lat, aby zapisać się na kurs?

Aby rozpocząć kurs kat. B trzeba osiągnąć minimalny wiek 17 lat i 9 miesięcy.

 

Ile trwa kurs na prawo jazdy?

O długości trwania kursu w dużej mierze decydują sami kursanci. Zależy to bowiem od wielu czynników m.in. dyspozycyjności, szybkości przyswajania wiedzy oraz umiejętności kursanta. W LUZZ-ie najszybsi zdają prawko nawet w 1,5 miesiąca!

 

Czy mogę zdawać egzamin w innym mieście niż uczyłem się jeździć?

Oczywiście, po zakończonym szkoleniu kursant ma prawo zdać egzamin państwowy w dowolnym ośrodku egzaminacyjnym w całym kraju.

 

Czy egzamin państwowy teoretyczny i praktyczny mogą odbyć się w innych miastach?

Tak, jest taka możliwość.

 

W którym mieście lepiej jest zdawać egzamin, w Siedlcach czy w Garwolinie?

O tym w jakim mieście kursant będzie zdawał egzamin decyduje on sam. Najczęściej wybierane są dwa najbliżej położone miasta od naszego ośrodka szkolenia. WORD Siedlce utworzył oddział zamiejscowy w Garwolinie, oznacza to, że zarówno w jednym, jak i w drugim mieście kursanci zdają na tych samych samochodach z tymi samymi egzaminatorami. Wybór należy więc do Ciebie!

 

Czy w trakcie kursu mogę zmienić instruktora?

Tak, jest to nawet wskazane, aby już podczas kursu zniwelować do minimum stres towarzyszący podczas egzaminu państwowego. Wsiadając do samochodu z innym instruktorem oswajamy się ze zmianami jakie będą z pewnością czekać w przyszłości.

 

Od kiedy rozpoczynają się zajęcia?

W naszym ośrodku obowiązuje zasada: ZAPISY NON STOP, oznacza to, że możesz zapisać się na kurs w dowolnym momencie po wyrobieniu Profilu Kandydata na Kierowcę i po dostarczeniu dokumentów uczestniczyć w zajęciach nawet tego samego dnia.

NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE CIĘ PYTANIE? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Ośrodek Szkolenia Kierowców "LUZZ"

ul. Topolowa 4 lok. 10
05-300 Mińsk Mazowiecki

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10.00-18.00